אחרי שראינו בכתבות הקודמות מה היה עד עכשיו בתעשיית המשחקים בארץ ולאן התעשייה בארץ הגיעה עכשיו, הגיע הזמן לכתבה האחרונה בסדרה על מצב תעשיית המשחקים בארץ, שבה ננסה לנחש ולהעריך לאן תעשיית המשחקים תגיע בעתיד.

עתיד תעשיית המשחקים בארץ

אם עד עכשיו תעשיית המשחקים בארץ לא כל כך התפתחה בצורה משמעותית, האם באמת עוד יש עתיד לתעשיית המשחקים בארץ? האם נראה מתישהו משחקים רבי מכר וכותרי AAA תוצרת הארץ?
האמת שעל השאלה הזאת קצת קשה לענות, קודם כל כי אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, ובקצב שהדברים משתנים קצת קשה לשער מה יהיה בתעשיית המשחקים בעוד כמה שנים.

ובכל זאת אחרי כל ההקדמה הזאת אני חושב שבעתיד (כבר בעשורים הקרובים), התעשייה בארץ פתאום תתחיל לטוס קדימה ונראה המון משחקים תוצרת הארץ בכל העולם! מה גורם לי לחושב ככה אתם שואלים?

אם קראתם את הכתבה הקודמת שבה עסקנו בסיבות שבגללם הגענו למצב של התעשייה היום, אז כבר אפשר לראות שהעתיד כנראה יהיה הרבה יותר טוב! רוב הסיבות שהעלתי שם כבר מאחורינו, יש היום (ביחס ללפני כמה שנים טובות) המון אנשים שמאוד אוהבים את תחום המשחקים ומקדמים אותו, יש המון מוסדות שמלמדים את התחום (תלת מימד ואנימציה, סאונד, פיתוח וכו'), יש המון צעירים שמשתוקקים לעשות את זה ולייצר משחקים בעצמם ויש גם גופים וקרנות שמוכנות להכניס כסף לפיתוח לתעשיית המשחקים.
לכאורה נראה שאם אכן אלו היו הסיבות שבגללם תעשיית המחשקים בארץ לא הצליחה להתרומם אז כל הסיבות האלה כבר מאחורינו ועכשיו רק צריך להביא לזמן לעשות את שלו.

אז בקרוב יתחילו לצאת משחקי AAA ישראליים?

כנראה שזה ייקח עוד קצת זמן, אבל אנחנו בהחלט בכיוון הנכון!

חשוב לזכור שכדי ליצור משחקים גדולים וטובים לא מספיק לדעת רק לתכנת ולכתוב קוד או למדל את השלבים והדמויות בתלת מימד (בהמשך תצא כתבה שתסביר את השלבים שצריך לעבור כדי לפתח משחק, ויש לא מעט), כדי לעשות משהו גדול צריך הרבה יוזמה, גיוס משאבים ויכולות ניהול טובות.

כשמסתכלים על התעשייה בארץ (בייחוד אפשר למצוא את זה בסטארטאפים) ניתן לראות שיש לנו היום אנשים מתאימים שייקחו את התפקיד – ימצאו מימון, עובדים וכל מה שצריך בשביל להקים עסק שמתפקד טוב. הסיבה שעד עכשיו אולי זה לא קרה, זה כי האנשים שהם בעלי יוזמה ויכולות ניהול גדולות, בד"כ קצת מבוגרים ופיספסו את תור הזהב של המשחקים, ותעשיית המשחקים פחות מלהיבה אותם והם העדיפו ללכת לתחומים אחרים.

אבל כבר היום אפשר לראות שמתחילים להגיע לשוק העבודה אנשים עם המון תשוקה לתחום המשחקים והמון כישורים מתאימים (ניתן לראות את זה מתחיל בתעשיית המשחקים העצמאיים), לכן לפי דעתי זה רק עניין של עוד קצת זמן עד שיגיע האיש הנכון (שיש לו תשוקה למשחקים, כישורים מתאימים ואת האומץ לקחת את הסיכון) בזמן הנכון וירים את המשחק הגדול הראשון שמיוצר בישראל!

ואחרי שזה יקרה וייצא משחק וידאו גדול תוצרת הארץ, אני בטוח שזה יסלול לעוד הרבה אנשים אחרים את הדרך לפתיחת עוד חברות משחקים עם שאיפות גדולות, ומי יודע, אולי האיש הזה שירים את הכפהפה יהיה לא אחר מאשר אתה?

יש לכם חזון אחר לגבי העתיד של תעשיית משחקי הוידאו בארץ? שתפו אותנו בתגובות!

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו עם חברים!

One Reply to “מה מחכה לנו בעתיד?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *